Frame 8
about-us_section_01_1

Вітаємо у ЗДО №3 "Країна дитинства"

З моменту нашого відкриття і до сьогодні, ось уже 7 років поспіль – від 1 вересня 2016 року широко відкриває двері і гостинно запрошує на територію дитинства заклад дошкільної освіти № 3 “Країна дитинства” Тернопільської міської ради Тернопільської області, ясла-садок.

Переглянути відео

Більше про нас

Переступаючи поріг закладу дошкільної освіти № 3 «Країна дитинства», ви ніби потрапляєте у чарівну країну, в якій досвідчені педагоги-казкарі ведуть своїх маленьких вихованців стежинами добра, мудрості та наполегливості до вершин знань. Ця чарівна країна – це територія дитинства, в якій сучасно обладнані групові кімнати, створено розвивально-ігрове середовище, підібраний ігровий матеріал, який відповідає віковим та індивідуальним особливостям дітей.

Садочок проводить поглиблену роботу по формуванню у дітей дошкільного віку життєвої компетентності, активної життєвої позиції, розвитку творчих здібностей та задатків, шляхом реалізації завдань Державного стандарту дошкільної освіти.

Основна увага приділяється збереженню та зміцненню фізичного, психічного і духовного здоров’я дитини через використання інноваційних технологій.

Малятам немає коли нудьгувати, разом з вихователями вони досліджують та експериментують, майструють, ліплять, малюють, досягаючи все нових вершин свого розвитку.

Батьки в свою чергу надають велику допомогу садочку в придбані іграшок, нових костюмів для свят, меблів, оформлені групових кімнат. В такому тісному взаємозв’язку ми прагнемо працювати для кращого процвітання нашого закладу.

ЗДО №3 знаходиться за адресою: м. Тернопіль, вул..Юності, 9, розрахований на 115 місць для дітей від 2 до 6 (7) років. Протягом 2023-2024 навчального року в ЗДО функціонує 6 груп, з них:

 • • 2 групи – для дітей 4-го року життя;
 • • 2 групи – для дітей 5-го року життя;
 • • 2 групи – для дітей 6-го року життя .

У них виховується 167 дітей.

Територія обслуговування

Структура управління та штатний розпис

Структура управління та штатний розпис

0

Дитячих груп

0

Педагоги

0

Років досвіду

0

Випускників

cloud_1

Матеріально-технічне забезпечення ЗДО №3 «Країна дитинства»

Заклад дошкільної освіти має всі необхідні умови, які відповідають сучасним санітарно-гігієнічним, педагогічним та естетичним вимогам. 

Проектна потужність  закладу дошкільної освіти № 3 складає 115 місць. Заклад розрахований на 6 груп. Загальна площа приміщення – 1219,4 м2.

Територія закладу має огорожу по всьому периметру. Кожна група має окремий ізольований майданчик з пісочницями, ігровими елементами та зеленими насадженнями. 

На спортивному майданчику знаходяться: яма з піском для стрибків, стінка для метання, фізкультурне обладнання для виконання основних рухів.

Будівля дошкільного навчального закладу знаходиться у належному стані і відповідає санітарно-гігієнічним нормам. Система опалення: централізована, міська.Водопостачання: централізоване. 

Усі основні приміщення закладу мають природне освітлення. Світло на робочі місця падає ліворуч. Розташування меблів і обладнання, декоративних рослин сприяє максимальному використанню денного світла та рівномірному освітленню приміщень. З вересня по травень у приміщеннях рівень освітлення підвищується за допомогою штучного освітлення – люмінесцентних ламп. 

У закладі дотримується повітряно – тепловий режим. Приміщення  обладнані системами центрального опалення та вентиляції, що забезпечують сприятливі мікрокліматичні умови внутрішнього середовища. Чистота повітря у закладі забезпечується регулярністю вологого прибирання, використанням всіх видів провітрювання (наскрізне, кутове, однобічне) та наявністю багаточисленних живих рослин. Для контролю повітряно-теплового режиму у групових приміщеннях використовуються гігрометри, градусники та, при потребі, зволожувачі повітря.

Навчальні меблі групових кімнат відповідають віковим та функціональним особливостям дітей, враховується специфіка навчально – виховного процесу.

Ігрові та спортивний майданчик, обладнання підтримується у задовільному, безпечному стані. Зелена зона, газони, квітники знаходяться протягом року в охайному стані. Здійснюється вчасний викос трави, обрізка кущів. Під час висаджування квітів, кущів на території дошкільного навчального закладу активну участь беруть батьки дітей, що відвідують заклад дошкільної освіти

Педагоги дошкільного навчального закладу виважено підходять до підбору та розмаїття іграшок, яке відповідає «Типовому переліку обов’язкового обладнання, навчально-наочних посібників та іграшок в дошкільних навчальних закладах», затвердженого наказом МОН України від 11.09.2002р. №509.

Ігрове оточення оптимально наповнене, цілісне, безпечне і комфортне для дітей. У групах створено ігрові осередки «Перукарня», «Кухня», «Автопаркінг», обладнано спортивні осередки, пошуково-дослідні куточки, куточки книги, куточки національно-патріотичного виховання, осередки природи та трудової діяльності.. Також вихователі оснащують осередки приналежності, куточки досягнень, куточки усамітнення. В усіх групах встановлено телевізори, які вихователі використовують у своїй роботі.

В музичній залі представлені сучасні технічні засоби навчання: мікрофони, колонки, телевізор, ноутбук,  у тому числі і нетрадиційні дитячі музичні інструменти.  Музична зала об’єднана із фізкультурною. Для фізичного розвитку дітей наявний спортивний інвентар, встановлено дві гімнастичні стінки та стінку для скелелазіння, а також наявний батут та сухий басейн.

Оснащено ресурсну кімнату для проведення корекційно-розвиткової роботи та групових та індивідуальних занять дітей з практичним психологом. 

Медичний блок складається з двох кімнат: медична кімната, ізолятор. Утримується в належному стані і відповідає сучасним вимогам до оформлення. Наявність медикаментів відповідає переліку надання першої медичної допомоги. Ізолятор розрахований для утримання однієї дитини.

У закладі є необхідна кількість інвентарю, який промаркований та використовується за призначенням, постійно поповнюється, оновлюється.

Харчоблок має: гарячий та холодний цех, склад для зберігання продуктів. Харчоблок забезпечений гарячою проточною водою. Харчоблок обладнаний  двома електроплитами з духовками, електрокотлом, електромясорубкою, двома побутовими холодильниками, морозильною камерою, холодильною шафою, духовою шафою, електросковородою, картоплечисткою, протирочно-різальною машинкою, електрокип’ятильником, двома бойлерами, кухонним і столовим посудом, мийним і дезінфекційними засобами, інвентарем, санітарним та спеціальним одягом забезпечені працівники кухні. Цього річ наші технічні працівники стали справжніми стилягами, адже було придбано форму з емблемою нашого садочка для них. Таким чином ми дбаємо не лише про комфорт працівників, але й формуємо естетичне сприймання дітей.

 

Приміщення пральні ЗДО складається з кімнат: для прання білизни, для прасування білизни. Пральня ДНЗ обладнана: 2 стаціонарними пральними машинками, 1 сушкою та ємкостями для дезінфекції білизни, 2-ма прасками.

Будівля  закладу дошкільної освіти має підвальне приміщення, де зосереджено тепловий вузол і виведено інженерні мережі. Підвальне приміщення відповідає санітарним та протипожежним нормам і знаходиться в належному стані. 

Сміттєзбірник знаходиться на території ЗДО, який вчасно забирається.

В  закладі  дошкільної освіти є в наявності протипожежний інвентар, пожежний щит, вогнегасники, встановлена система оповіщення та пожежна сигналізація. Створена комісія з протипожежної безпеки. Вчасно проводяться інструктажі. Працівники закладу дотримуються Інструкції з охорони життя і здоров’я дітей.

Систематично ведеться облік майна, списання проводиться згідно з чинним законодавством.Матеріально-технічне забезпечення Умови доступності закладу освіти для навчання осіб з особливими освітніми потребами

У ЗДО № 3 «Країна дитинства» функціонує дві інклюзивних групи для виховання та розвитку дітей з особливими освітніми потребами. Відкриття інклюзивної групи – це крок назустріч дитині, це нові підходи до навчання  дітей з особливостями психофізичного розвитку.   Головний принцип роботи  інклюзивної групи  –  не дитина повинна підлаштовуватися під загальну систему освіти, а саму систему потрібно спрямувати на урахування потреб кожної окремої дитини з особливими освітніми потребами. Саме при такому підході в освітньому процесі – переваги отримують всі.

Для забезпечення результативності корекційно-розвиткової роботи, координації діяльності всіх учасників освітнього процесу в інклюзивній групі створено Команду психолого-медико-педагогічного супроводу дітей з особливими освітніми потребами.

В ЗДО №3 «Країна дитинства» забезпечуються розумні пристосування для дітей  з особливими освітніми потребами:

 • облаштовано зручний пандус;
 • східці обладнані поручнями для організації  безпечного переміщення дітей;
 • об лаштована ресурсна кімната для проведення відповідних занять зі здобувачами дошкільної освіти з особливими освітніми потребами;
 • створена команда психолого-медико-педагогічного супроводу  для координації діяльності всіх учасників освітнього процесу;
 • придбано обладнання для корекційної роботи з дітьми з ООП;
 • обладнано деякі ігрові елементи для вправлянь на вулиці;
 • оновлено дидактичний матеріал; 
 • розроблено індивідуальні програми розвитку.

На центральному вході в заклад встановлено пандус, який є засобом подолання непереборної перешкоди для дітей з порушеннями опорно-рухового апарату, що використовують при пересуванні інвалідний візок, тростини, милиці та інші пристосування. На всіх східцях встановлені перила.

В закладі функціонують дві інклюзивні групи для дітей з особливими освітніми потребами. Робота в групах спрямована на інтелектуальний, психоемоційний, фізичний, мовленнєвий розвиток. В інклюзивних групах до роботи з дітьми з особливими освітніми потребами залучені такі фахівці: асистент вихователя, практичний психолог.

Корекційна робота з дітьми проводиться не тільки на заняттях, але й під час режимних моментів, на прогулянках, в іграх, в трудовій діяльності. Основними критеріями є особистістно-орієнтований підхід  до кожної дитини.

Наша команда

cloud_2

Що кажуть батьки?

Кілька слів від батьків, відгуки та враження.